درباره ما

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

 ۱- از یکی از مراکز دارای کد آموزشی معتبر کانادا پذیرش بگیرید.
۲- اثبات کنید توان پرداخت مالی یک سال شهریه و هزینه زندگی را دارید.
۳- سوء پیشینه ندارید.
۴- در شرایط پزشکی خوبی هستید.
۵- به آفیسر اثبات کنید که پس از پایان تحصیل کانادا را ترک می‌کنید.

ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۱

شرایط ویزای تحصیلی کانادا برای ایرانیان در سال های اخیر به نسبت سایر کشورها خوب بوده است. ایران در سالهای اخیر همواره جزو ده کشور اول از نظر تعداد استادی پرمیت های صادر شده بوده که این خبر خوبی برای ایرانیانی است که قصد اقدام دارند.
در این ویدیو مشاور قانونی مهاجرت، آقای مرتضی هماپور شرایط استادی پرمیت های صادر شده برای ایرانیان را در پنج سال گذشته با ارائه نمودارهای جالب تحلیل کرده‌اند. این ویدیو را از دست ندید.

مدت زمان صدور ویزای دانشجویی کانادا چقدر است؟

پروسه ویزای کانادا چقدر طول میکشه؟‌ چقدر طول میکشه ویزا بیاد؟ آیا طولانی شدن جواب ویزای کانادا طبیعیه؟ مدت زمان جواب سفارت کانادا چقدره؟
 این سوال‌ها معمولا جزو سه سوال اولی است که هر متقاضی تحصیلی کانادا می‌پرسد. همه ما بهترین و بیشترین نتیجه را در کمترین زمان می‌خواهیم و اگر چیزی غیر از این باشد تعجب برانگیز است.در این ویدیو مشاور قانونی مهاجرت، آقای مرتضی هماپور شرایط استادی پرمیت های صادر شده برای ایرانیان را در پنج سال گذشته با ارائه نمودارهای جالب تحلیل کرده‌اند. این ویدیو را از دست ندید.

از کجا شروع کنم؟

هزاران متقاضی پس از تکمیل این فرم، ویزای تحصیلی کانادا خود را گرفتند. شما هم این سفر هیجان انگیز را با یک ارزیابی ساده آغاز کنید.

تای چیست ؟

تای در انگلیسی یعنی تایلندی ولی همه می‌دانیم که منظور ما از تای این نیست. اما تای در مهاجرت، منظور از Tie گره هست. حتما می‌پرسید گره چه ارتباطی با ویزا دارد.

تای یا همان گره به وابستگی های شما به کشور خودتان می‌گویند. مثلا اگر بگوییم که تای شما با ایران ضعیف است یعنی پس از ترک کشور، پیوند محکمی برای بازگشت به کشور ایران را ندارید.

حالا که با تای برای ویزای کانادا آشنا شدید، با مفهوم بعدی هم آشنا شوید: Balance of Ties

هر وقت صحبت از بالانس تای می‌شود یاد ترازو بیفتید. در تصویر زیر ملاحظه می‌کنید که در یک کفه ترازو پیوندهای شما با محل زندگی خودتان (فرضی ایران) و در کفه دیگر پیوندهای شما با کانادا وزن شده‌اند. کدام کفه سنگین تر است؟ این پاسخ سوال تای است.

پاسخ به سوالات شما :

از سال ۲۰۱۴ کانادا روی موضوع هوش مصنوعی و ویزا کار کرده است. اتاوا هنوز استفاده کامل از هوش مصنوعی در پرونده های مهاجرتی را تایید نکرده و اطلاع داده اند که هوش مصنوعی صرفا در مرتب سازی و افزایش سرعت رسیدگی به پرونده ها دخالت داشته است. در این مقاله استفاده از هوش مصنوعی در پرونده های مهاجرت به کانادا را مطالعه کنید.

آفیسر ها موجودات فضایی نیستند انسان هستند، دقیقا مثل من و شما. آفیسرها کارمندانی که با حقوق متوسط در اداره مهاجرت کانادا مشغول به کارند. اکثرا قشر متوسط جامعه و تحصیلات دانشگاهی فوق دیپلم یا لیسانس دارند. ملیت آفیسرها هم مانند تنوع فرهنگی کشور کانادا متنوع است. البته قطعا همه شهروند کانادایی نیز هستند. 

بله. از داخل خاک کانادا هم می توانید درخواست استادی پرمیت دهید و مشغول به تحصیل شوید. البته قوانین اقدام از داخل با خارج از کانادا متفاوت هستند. برای درخواست استادی پرمیت از داخل خاک کانادا باید ابتدا مقدمات آن را فراهم کنید. باید در دوره کوتاه تری ثبت نام کنید که آن دوره پیش نیاز دوره بلند مدت تری است. پرونده های زیادی را مشاهده میکنیم که به علت رعایت نکردن این فاکتور اولیه مردود می شوند.